Sepet

Geleceği tasarlamak için yaparak, yaşayarak ve sorgulayarak öğrenelim!

Bilimix; çocukların bilgiyi yaparak, yaşayarak ve sorgulayarak öğrenmeleri için müfredat destekli etkinlik setleri üreten, ürettiği etkinlik setleri ile çocukların keşfetme eğilimlerini artıran ve onlara farklı bir öğrenme deneyimi sunan bir bilim fabrikasıdır. Amacımız; geleceğimizi tasarlayacak olan çocuklarımızın öğrendiği bilgiyi daha kalıcı hale getirmesi, yaparak öğrenme modeli ile hem eğlenmesi hem öğrenmesi ve tüketen bir toplum bilinciyle değil, üreten toplum bilinciyle yetişmesidir. İstiyoruz ki; çocuklar bilgileri, formülleri ezberlemesin, uygulayarak öğrensin.Akıl yürütme, eleştirel düşünme, yorumlama, tahmin etme ve benzeri zihinsel becerilerini geliştirebilsin!

Çocuklar doğal bilim insanlarıdır. Bırakın geleceğimizi onlar tasarlasın!

Daha aydınlık yarınlar için…

Her çocuk için eğitimde fırsat eşitliği yaratmalıyız. Ülkemizdeki bütün çocukların iyi bir eğitim alması, kaynaklara ulaşabilmesi ve onlardan yararlanabilmesi için bizler elimizden gelen çabayı göstermek durumundayız.
Bu nedenle ürettiğimiz etkinlik setlerini ülkemizin dört bir yanında bulunan, aydınlık yarınlarımıza umut olacak çocuklarımıza ulaştırmak istiyoruz.
Üretmeyen çocuk kalmasın diye çıktığımız bu yolda hayallerimize ortak olarak bilimle tanışmamış heyecanlı kalplere dokunabilir, ihtiyaç sahibi çocukların bilimle tanışmasını sağlayabilirsiniz.
Tüketimden üretime geçen bir nesil için harekete geçmenin tam zamanı! Siz de Bilimix Elçisi olun, bu hayali birlikte gerçekleştirelim!