• Geleceği Tasarlamak İçin!

    Çocukların içindeki bilim insanı cevherini ortaya çıkarmayı hedefi ile yola çıkan BİLİMİX | Bilim Fabrikası, Türkiye’deki eğitim kalitesinin artırılmasına katkıda bulunacak, müfredatına uygun etkinlik setleri tasarlıyor, üretiyor ve yaygınlaştırıyor!

  • Hayallerimiz Var!

    Bilimix Sosyal ile tüm çocukların çevrelerinde meydana gelen olaylara bilimin gözünden bakıp değerlendirme yapabildiği ve sorunlara analitik çözümler üretebildiği bir dünya hayal ediyoruz! Bugün bilimle tanışmalarına aracılık ettiğimiz çocuklarla, daha güzel ve daha aydınlık yarınlara ulaşacağımızı hayal ediyoruz!

  • Bilimin En Eğlenceli Hali

    Bilimix İksir ile hem öğreneceğiz hem eğleneceğiz! Hayatımızda yaşadığımız,gördüğümüz veya duyduğumuz şeylerin bilim ile ne alakası var! Beraber öğrenelim mi?

 

Geleceği tasarlamak için yaparak, yaşayarak ve sorgulayarak öğrenelim!

Ülkemizin eğitim kalitesi, dünya ülkeleri sıralamasında 137 ülke arasında 2008’de 77. sıradayken, 2018’de 99. sıraya geriledi.

Türkiye, ilkokuldaki eğitim kalitesine göre 2008 yılında 91. sıradayken, 2018’de ancak 105. sırada yer alabildi.

Kendi dilinde okuduğunu anlama konusunda 70 ülke arasında 50. sırada yer alan ülkemiz, matematikte 49., bilimde ise 52. sırada bulunuyor.

Oysa Türkiye’deki çocuklar ilk 10’da yer alan birçok ülke öğrencisine göre daha çok ödev yapmasına rağmen başarı sıralamasında sonlarda yer alıyor. (Türkiye 4,2 saat, Güney Kore 2,9 saat, Finlandiya’da 2,8 saat)

O zaman ne yapmalıyız?

Çocuklar, doğal bilim insanlarıdır! Meraklı ve her an bir şeyleri keşfetmeye hazırdırlar…

Çocukların içindeki bilim insanı cevherini ortaya çıkarmayı hedefleyen bir bilim fabrikası olma vizyonuyla yola çıkan BİLİMİX, Türkiye’deki eğitim kalitesinin artırılmasına katkıda bulunacak, müfredatına uygun etkinlik setleri tasarlıyor, üretiyor ve yaygınlaştırıyor.

Çocuklara, meraklarını giderecek ve keşfetme eğilimlerini besleyecek bir öğrenme deneyimi sunmak için,uzman olmanız gerekmez. Siz yalnızca yaparak, yaşayarak ve sorgulayarak öğrenmelerine izin verin. Onlar geleceği en iyi şekilde tasarlar!